calacatta w łazience, biały mrmur na podłodze, biały marmur na ścianie

Calacatta w łazience – jak wykorzystać biały marmur?

Dlaczego akurat calacatta w łazience? Jakie ma cechy i co się z nią kojarzy? Z czym zestawiać biały marmur, aby osiągać ciekawe efekty?

Co to jest calacatta?

Calacatta to inaczej biały marmur, marmur karraryjski. W naturze wydobywana jest w jednym miejscu na świecie, dzięki czemu utożsamia się ją z luksusem i ekstrawagancją. Poza tym jest wytworna i elegancka, dlatego znalazła się w ofertach światowych producentów jako odwzorowanie na różnych rozmiarach płytek ceramicznych, także w dużym formacie. Dzięki temu więcej osób może sobie pozwolić na biały marmur w domu, a naturalnego materiału starczy na dłużej.

Dlaczego calacatta w łazience?

Popularnym i sprawdzony rozwiązaniem aranżacyjnym jest urządzanie łazienki z płytkami o wzorze kamienia. Kamienie naturalne, grys, kamienie półszlachetne, wreszcie marmur to wzory pasujące do wielu łazienek.

Calacatta jest wśród nich najjaśniejsza, ponadto jest rodzajem marmuru, zatem kojarzy się z wyrafinowanym luksusowym stylem.

Biały marmur w ofercie JETA

W salonach łazienek JETA znajdziesz 3 kolekcje własne z biało-szarym wzorem imitującym calacattę.

Poza kolekcjami międzynarodowymi mamy też płytki polskich producentów m.in. wielkoformatową kolekcję Pietrasanta Tubądzin, z którą aranżację widzisz na zdjęciu głównym.

Łazienka z beżowym gresem

Łazienka z dodatkiem szarości

Calacatta w połączeniu z kolorem o dużym nasyceniu

Łazienka dla osób z niepełnosprawnościami