brodziki prysznicowe, brodziki łazienkowe

Brodziki prysznicowe, jak wygląda oferta w salonach łazienek?

Brodziki prysznicowe są w kręgu Twoich zainteresowań? Jest bardzo aktywny zawodowo, urządzasz łazienkę dla seniora lub osoby z niepełnosprawnością? Podpowiadamy według jakich zasad warto wybrać odpowiedni brodzik.

.

Brodziki prysznicowe – jak wybrać

Kabina prysznicowa, a co za tym idzie brodzik łazienkowy, jest istotnym wyborem, gdy remontujesz małe pomieszczenie. Masz na tym etapie 3 rozwiązania aranżacyjne i funkcjonalne do zastosowania u siebie:

  1. Coraz popularniejszy w ostatnim czasie – kafelki takie same, jak reszta podłogi + odpływ prysznicowy – najlepsze rozwiązanie dla optycznego nie tracenia przestronności, szczególnie z wykorzystaniem przezroczystych elementów do wytyczenia kabiny.
  2. Bardzo konkurencyjny dla powyższego rozwiązania – nowoczesny i często wcale niedrogi bardzo niski brodzik prysznicowy, nawet do wbudowania w podłogę. Przykładem takiego brodzika może być brodzik Radaway Zantos, który wyróżniliśmy także w zestawieniu poniżej.
  3. Dla wielbicieli wanien, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy element wyposażenia łazienki, niż kabina prysznicowa – bardzo głębokie brodziki, sprzedawane zwykle w zestawie z całą zabudową kabiny. Dobre rozwiązanie przy małych dzieciach, które można w ten sposób bezpiecznie i komfortowo wykąpać, nie ryzykując zalania łazienki pianą z dziecięcego detergentu. Przykładem może być brodzik  Radaway Indos A.

Brodziki prysznicowe – zasady korzystania

Istotnym aspektem montażu jest konieczność, by tradycyjny brodzik prysznicowy znajdował się bezpośrednio pod spływem. Oprócz tego (i w tym pomoże projektant JETA) przystosuj wymiary brodzika do powierzchni i układu pomieszczenia łazienki. Drzwi kabiny powinny się otworzyć na tyle, by dorosły użytkownik mógł z niej skorzystać!

Kiedy już wybierzesz brodzik łazienkowy, zapoznaj się z materiałami od producenta, zapytaj sprzedawcy, czym najlepiej go czyścić. Pamiętaj, że utrzymanie w czystości jest ważne, nawet jeśli twój brodzik ma powłoki antybakteryjne i antygrzybiczne. Wobec tego – nie wybieraj do czyszczenia powierzchni takich substancji jak aceton, amoniak czy alkohol.

Brodzik akrylowy to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni, przy czym brodziki akrylowe cechują się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi dzięki czemu utrzymują temperaturę wody.

Brodziki łazienkowe 2020

Brodzik prysznicowy Radaway Giaros C
radaway Giaros C

Zobacz całą wizualizację

Dodaj komentarz