brodziki prysznicowe, brodziki łazienkowe

Brodziki prysznicowe, jak wygląda oferta w salonach łazienek?

Brodziki prysznicowe są w kręgu Twoich zainteresowań? Jest bardzo aktywny zawodowo, urządzasz łazienkę dla seniora lub osoby z niepełnosprawnością? Podpowiadamy według jakich zasad warto wybrać odpowiedni brodzik.

Brodziki prysznicowe – jak wybrać

Kabina prysznicowa, a co za tym idzie brodzik łazienkowy, jest istotnym wyborem, gdy remontujesz małe pomieszczenie. Masz na tym etapie 3 rozwiązania aranżacyjne i funkcjonalne do zastosowania u siebie:

  1. Coraz popularniejszy w ostatnim czasie – kafelki takie same, jak reszta podłogi + odpływ prysznicowy – najlepsze rozwiązanie dla optycznego nie tracenia przestronności, szczególnie z wykorzystaniem przezroczystych elementów do wytyczenia kabiny.
  2. Bardzo konkurencyjny dla powyższego rozwiązania – nowoczesny i często wcale niedrogi bardzo niski brodzik prysznicowy, nawet do wbudowania w podłogę. Przykładem takiego brodzika może być brodzik Radaway Zantos, który wyróżniliśmy także w zestawieniu poniżej.
  3. Dla wielbicieli wanien, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy element wyposażenia łazienki, niż kabina prysznicowa – bardzo głębokie brodziki, sprzedawane zwykle w zestawie z całą zabudową kabiny. Dobre rozwiązanie przy małych dzieciach, które można w ten sposób bezpiecznie i komfortowo wykąpać, nie ryzykując zalania łazienki pianą z dziecięcego detergentu. Przykładem może być brodzik  Radaway Indos A.

Brodziki prysznicowe – zasady korzystania

Istotnym aspektem montażu jest konieczność, by tradycyjny brodzik prysznicowy znajdował się bezpośrednio pod spływem. Oprócz tego (i w tym pomoże projektant JETA) przystosuj wymiary brodzika do powierzchni i układu pomieszczenia łazienki. Drzwi kabiny powinny się otworzyć na tyle, by dorosły użytkownik mógł z niej skorzystać!

Kiedy już wybierzesz brodzik łazienkowy, zapoznaj się z materiałami od producenta, zapytaj sprzedawcy, czym najlepiej go czyścić. Pamiętaj, że utrzymanie w czystości jest ważne, nawet jeśli twój brodzik ma powłoki antybakteryjne i antygrzybiczne. Wobec tego – nie wybieraj do czyszczenia powierzchni takich substancji jak aceton, amoniak czy alkohol.

Brodzik akrylowy to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni, przy czym brodziki akrylowe cechują się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi dzięki czemu utrzymują temperaturę wody.

Brodziki łazienkowe 2019

W sezonie remontowym roku 2019 wyraźnie widoczny jest trend wyboru brodzików o niewielkiej wysokości, z opcją wpuszczenia w podłogę. Nawet montowane na posadzce, nie powodują konieczności przybierania specjalnych póz, by wejść do wnętrza kabiny. Wystarczy lekko podnieść nogi. Dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań, czyli jednak instalacji brodzika, a nie tylko odpływu z płytkami, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Wachlarz cen tez jest szeroki, dzięki czemu najnowocześniejsze rozwiązanie, możesz mieć bez względu na Twój budżet.

Pamiętaj, że nasze salony znajdziesz w ciekawych lokalizacjach. Mamy salon w Poznaniu, mamy salony łazienkowe w Warszawie, nasze propozycje aranżacji łazienek obejrzysz także we Wrocławiu. Wszystkie miejsca, gdzie projektanci odpowiedzą na Twoje pytania aranżacyjne – znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Modele brodzików prysznicowych, które warto zobaczyć

Besco Axim Ultraslim – biały lub czarny brodzik wykonany z akrylu, z zaokrąglonym jednym z narożników. W zależności od rozmiaru – koszt brodzika wynosi ca. 400zł.

Deante Standard New – akrylowy brodzik w kolorze białym, przeznaczony do zabudowy ponad płaszczyzną podłogi, posiada wypustki na dnie brodzika, zapobiegające ślizganiu. Cena ca. 300zł.

Radaway Zantos – wspomniany już brodzik z powierzchnią antybakteryjną z konglomeratu marmurowego. Można go wbudować w podłogę, wysoki na 32 mm. Cena to około 1100 zł.

Brodzik Zantos F 100×80 cm (1044 zł) w łazience zaprojektowanej w salonie we Wrocławiu
Brodzik Radaway Zantos F 120×80 cm wybrany ze względu na jego duży rozmiar oraz właściwości antypoślizgowe, cena 1159 zł
wizualizacja: Anna Walendzik, salon łazienek we Wrocławiu, ul. Karmelkowa
Brodzik Zantos Radaway jest w tej łazience ze względu na optyczne wydzielenie strefy mokrej, prysznicowej we wnęce. To jest niski akrylowy brodzik prysznicowy, tańszy od konglomeratowego. Ważnym wyznacznikiem była także wysokość oraz ciekawa niecodzienna struktura brodzika. Koszt: 990 zł
wizualizacja: Dawid Gębski (Salon łazienek Poznań Komorniki)

Roca Ignis – brodzik strukturą przypominająca naturalny kamień, dostępny w kilku rozmiarach i kolorach; wyróżnia go wysoka klasa antypoślizgowa. Koszt to ca. 1000zł przy wyborze wymiaru 90×90 cm.

brodzik Roca Ignis
Brodzik IGNIS ROCA został wybrany, by zagwarantować szczelność posadzce. To jest niski konglomeratowy brodzik. Dzięki niemu nie ma uczucia pustki i niekoniecznie przyjemnego dźwięku, tak naprawdę kamień pod nogami, stabilność. Koszt: 1450 zł 
wizualizacja: Dawid Gębski (Salon łazienek Poznań Komorniki)

Aranżacje łazienek z brodzikiem według JETA

https://jeta.pl/aktualnosci/wynajem-a-lazienka/

Projekty łazienek z brodzikiem

Brodzik Delos D – 100×75 cm firma RADAWAY
wizualizacja łazienki: Joanna Wierzbicka, salon JETA w Gostyniu
Zapytaj o ofertę! mobile: 535 707 531, e-mail: jwierzbicka@jeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *