błysk w łazience

Blask w roli głównej, czyli efektowna łazienka

W karnawale wszelka doza blasku jest jak najbardziej pożądana. Co powiecie na pomysł wprowadzenia go do swojej łazienki?

Choć karnawał kojarzy się przede wszystkim z zabawą, kwestię urządzania łazienki weźmy jednak na poważnie… Proponuję bowiem wprowadzenie do tego wnętrza złota – koloru, który wciąż budzi sporo kontrowersji. Moim zdaniem nie do końca słusznie.

Blask złota we wnętrzu

Historia złota we wnętrzach mieszkalnych jest prawie tak stara jak świat. Ten cenny kruszec chętnie wykorzystywano do ich stylizacji, podkreślając tym samym status zamieszkujących tam osób. W wielu przypadkach podobnie jest i dziś. Kilka lat temu media zelektryzowała informacja o złotych toaletach w domu Kim Kardashian, na które wspólnie z mężem wydała – bagatela – blisko milion dolarów. Niestety, większość z nas z oczywistych względów korzystać musi raczej z białej ceramiki. Nie znaczy to jednak, że nie zasługujemy na blask złota. Koloru, który w ostatnim czasie wraca do łask i którego nie wstydzą się największe domy mody i najlepsi projektanci wnętrz. Jesienny New York Fashion Week 2019, na którego wybiegach nie zabrakło blasku i bogatych odcieni złota wyraźnie pokazał, że w modzie mamy do czynienia z prawdziwym złotym wiekiem.

Złoto jako dodatek

Złoto we wnętrzach świetnie sprawdza się jako dodatek. W zasadzie można go zestawić z każdym ze stylów: retro, minimalistycznym, klasycznym, czy nawet skandynawskim. Ponadto pasuje do każdej innej barwy oraz świetnie wygląda w towarzystwie większości stosowanych materiałów. Połączone z pastelami czy bielą, nada elegancji wnętrzom w różnych odmianach stylu skandynawskiego. Natomiast zestawione z barwami w chłodniejszych tonacjach, podkreśli ich luksus i wyjątkowość. Aktualna oferta dodatków i elementów wyposażenia w odcieniach złota jest naprawdę ogromna. Sięgać można po oryginalne formy i nowoczesne rodzaje wykończenia.

Efektowna łazienka

A jak wygląda kwestia złotego blasku w łazienkach? Wybór jest naprawdę spory. Zacząć warto od płytek, które w zależności od upodobań stanowić mogą jedynie dekorację lub też decydować o pełnym charakterze wnętrza. Najczęściej spotkać można te o bardziej dekoracyjnych deseniach czy kształtach.

Warto przyjrzeć się kolekcjom Evoke, Gatsby i Metropolitan marki ZYX, której produkty dostępne są wyłącznie w salonach JETA. W każdej z nich znajdziemy złote propozycje – w Evoke będą to trójwymiarowe płytki trójkątne, a w Metropolitan charakterystyczne „subway’e”.

kolekcja płytek ceramicznych Evoke, producent ZYX

Najnowsza propozycja Ceramiki Tubądzin – kolekcja Gleam, zaprojektowana przez Macieja Zienia także zawiera błyszczące dekory zestawione z elegancką czernią.

fragment aranżacji z Tubądzin Gleam

Warto dodać, że złote płytki świetnie skomponują się w łazienkach nie tylko ze zdecydowanymi barwami, jak butelkowa zieleń, kobaltowy niebieski czy wspomniana czerń. Doskonale będą wyglądały także z najmodniejszymi odwzorowaniami kamienia, czy klasyczną bielą.

Płytki ceramiczne z kolekcji Figures od Ntucer (po lewej)
oraz kolekcja Bubble prod. Imola (po prawej)

Wybierając łazienkowe wyposażenie w kolorze złota nie powinniśmy mieć także problemu z wyborem armatury czy akcesoriów. Całość warto uzupełnić dekoracyjnymi złotymi detalami, np. stolikiem na delikatnych nogach, nowoczesnym oświetleniem, czy dużym lustrem. Efekt murowany!

Blask umywalki na przykładzie marki Hidra (po lewej stronie)
oraz umywalki Premium LUX od Glass Design (po prawej)
Haczyki z kolekcji Belle, prod. Pomd’or oraz bateria umywalkowa Atrio od Grohe
Blask wyposażenia w moim wyborze, czyli: deszczownica z kolekcji Cherie producent Cisal,
poniżej grzejnik Blow, prod. Cordivari, obok stołek Dolce prod. Pomd’or
a nad nim bateria umywalkowa SO od FIMA.

Na zdjęciu głównym fragment ściany z płytkami ceramicznymi Gatsby ZYX
oraz propozycja aranżacji łazienki z kolekcją Metropolitan ZYX


Salon łazienek w Poznaniu, Galeria Polskie Meble na Piątkowie, poleca 2 produkty do zobaczenia w salonie:

REKOMENDACJA ZUZANNY: kabina prysznicowa Radaway Essenza Gold
REKOMENDACJA ŁUKASZA: kolekcja Cosmopolitan od Grohe
.