drewno w łazience

16 pomysłów na drewno w nowoczesnej łazience

Drewno w łazience wprowadza nastrój, czyni ją przytulną i ponadczasową. Współczesne możliwości aranżacyjne, pozwalają na wiele. Inspiracje znajdziesz w dalszej części materiału.

Kilka spostrzeżeń o wyborze drewna do łazienki

Pisząc drewno mamy na myśli zarówno asortyment drewniany, jak i drewnopodobny. Na korzyść tych drugich przemawia niższa cena i brak konieczności impregnacji. Jeśli są odwzorowaniem np. rysunku słojów, bardzo często trudno odróżnić je od oryginału. Współczesną zaletą jest też fakt, że designerzy producentów lubią bawić się fakturą i ułożeniem wzoru, co pozwala mieć w przestrzeni drewno, ale w zupełnie innym wymiarze, niż da się to zrobić z klasyczną drewnianą deską.

Tradycyjnie drewno najbardziej lubi się z bielą. To znana od lat para, która można się świetnie bawić w procesie użytkowania, zmieniając styl dodatków i akcesoriów, tym samym nadając wnętrzu zupełnie inny charakter.

Drewniane i drewnopodobne propozycje do łazienki

Drewniane kompozycje w pomieszczeniu

Zawsze modna jodełka. Układ desek znany z parkietów od pokoleń, sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach także na ścianie. Mimo ciemnego koloru płytek łazienka nie przytłacza. Decyduje o tym zastosowanie oświetlenia LED oraz powierzchni lustrzanych.

Ten sam zabieg, co na ciemniejszej wizualizacji zastosowano w bardziej znanym ułożeniu płytek względem siebie. Przeniesienie drewnopodobnej ceramiki z podłogi na ścianę pasuje także do mniejszych pomieszczeń. Dzięki temu zabiegowi robi się we wnętrzu przytulnie i stylowo.

Rozwiązanie z obu wizualizacji uwzględniających przeniesienie płytek ze ściany na podłogę łącząc jednocześnie jodełkę i klasyczny układ desek na podłodze. Nie sa to dokładnie te same formaty płytek, ale mają tę samą fakturę drewna.

Drewniana zabudowa

Łazienka podzielona na 2 części dzięki łagodnej pastelowej zieleni, bieli i jasnym płytkom drewnopodobnym. Pierwszy element podkreśla strefę kąpielową. Drewniana zabudowa lustra oraz ścianka zakrywająca stelaż wprowadzają nowoczesny i ponadczasowy sznyt. Doświetlenie w obrębie lustra i duża półka pozwalają na ustawienie dekoracji.

W tej inspiracji drewno jest zaledwie tłem, ale stanowi spójny element wnętrza, wprowadza harmonię ze ścianą glamour i spokój w porównaniu do designerskiego kształtu wanny. Zza drewnopodobnej zabudowy stelaża wyłania się dyskretny regał na potrzebne w łazience rzeczy.

Drewniana zabudowa wanny. Widzisz płytki drewnopodobne, gresowe. Tworzą elegancki styl. Sprawiają, że wanna stanowi integralną część łazienki, nie tylko dlatego, że się w niej mieści, ale również ze względu na spójność zastosowanych materiałów. Podobny zabieg często stosuje się przy zabudowie stelaża WC.

Drewniane meble

Konsola pod umywalkę z szufladą i wydłużonym blatem. Dostępna np. w salonie łazienek w Poznaniu na zamówienie. Idealna do wnętrz retro lub industrialnych, klimatycznych, z mocnym wyrazistym charakterem. W naszym przypadku biel doskonale uwypukla nawiązania do mody sprzed lat, widoczne w dodatkach. Drewno i biel to także dobry duet do eksponowania roślin.

Dębowy blat pod umywalkę na nowoczesnej konsoli to doskonały dodatek do ultra nowoczesnej, choć inspirowanej tradycją łazienki. Szarość kamienia łączy się tu z drewnianymi półeczkami na rośliny, przecieranym wzorem perskiego dywanu i zielonym odcieniem metalopodobnej ceramiki. Swego rodzaju eklektyzm we wnętrzu tworzy radosną, miłą i ciekawą atmosferę.

Drewno w łazience może być subtelnym dodatkiem. Wnętrze, którego fragment widzisz ma drewnopodobne wypełnienia wnęki ściennej, jak i wnęk w szafce podumywalkowej oraz ścianka działowa złożona z pionowo zamontowanych desek od podłogi do sufitu w niewielkich odstępach, zapewniających dyskrecję podczas kąpieli.

Drewniane dodatki

Drewniana rama lustra, drewniana drabinka pasują do modnego jungle trend, które jest podstawą aranżacji. Drewno w łazience dopełnia inspirację naturą. Widzisz roślinny motyw na płytkach, zielony i szmaragdowy kolor. Wspomniane na początku drewniane dodatki oraz niewidoczny na rzucie kinkiet z drewnianym ramieniem tworzą przytulną atmosferę.

Drewniane lampy wiszące nawiązujące do stylu boho, vintage. Piękny frezowany blat szafki podumywalkowej i jej styl. To wszystko tworzy rustykalny klimat. Drewniane akcenty w postaci figurki we wnęce, czy inne ciekawe dodatki w mgnieniu oka ocieplają przestrzeń, a przyjazna w swej atmosferze łazienka to kojące otoczenie każdego dnia.

Drewniana drabina służąca jako regał na akcesoria, kosmetyki, dekoracje, czy rośliny. To modny trend, łatwy do zaaranżowania we wnętrzu. Praktyczny i jeden z najmodniejszych drewnianych dodatków. Swoją designerska formą przełamuje poukładane w prostych liniach liniach przestrzenie składające się z calacatty i grafitowej faktury kamienia.