PŁYTKI GRESY

Płytki Gresy

Gres to materiał wytrzymały i bardzo praktyczny. Producenci płytek proponują nam niezliczone wzory i kolory płytek gresowych, które można stosować w różnego rodzaju pomieszczeniach, także tych wymagających bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów wykończeniowych. Ponadto, zewnętrzne płytki z gresu sprawdzają się doskonale na tarasach, balkonach czy elewacjach budynków. Różnorodne kształty, grubości i wzornictwo pozwalają na dobranie płytek do niemal każdej przestrzeni. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko wysokiej jakości materiały, ale i wiele inspirujących, wykonanych już aranżacji, jakie przygotowaliśmy w formie zdjęć.

Płytki gres – wytrzymałość, trwałość i uniwersalność

Gres jest materiałem jednolitym w strukturze i formowanym z mieszaniny naturalnych surowców. Sprasowany pod dużym naciskiem i wypalany w bardzo wysokiej temperaturze staje się niezwykle odporny na uszkodzenia oraz wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy zmiany temperatury. Twardy i odporny na ścieranie służy w najtrudniejszych warunkach. Jest też łatwy do utrzymania w czystości. Zewnętrzne płytki z gresu są mrozoodporne, dlatego świetnie sprawdzają się na tarasach czy balkonach nawet w najchłodniejsze dni. Płytki gresy są też chętnie wybierane do różnego rodzaju warsztatów, pralni czy myjni, gdzie narażone na bezpośredni kontakt z wodą nie ulegają zniszczeniu.

Płytki gresy od najlepszych producentów

W naszym sklepie internetowym Jeta znajdziesz płytki gres w kolekcjach znanych i popularnych producentów. Jednym z nich jest marka Ceramstic proponująca między innymi gres szkliwiony w kolorze jasnego beżu lub ciemnego brązu oraz kwadratowe płytki z gresu polerowanego. Z kolei polska firma ze Starachowic oferuje różne kolekcje Cerrad Gresy, czyli płytki w rozmaitych formatach, kolorach i wzorach stylizowanych na kamień naturalny, marmur czy beton, a także z motywami drewna, mozaiki lub nowoczesnej grafiki. Duży asortyment płytek gresowych oferują także inne marki, dzięki czemu każdy z klientów może znaleźć produkty dla siebie.

Praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu płytki gresy

Wysoka klasa ścieralności oraz dobra antypoślizgowość plasuje płytki typu gres na najwyższych miejscach w rankingu praktycznych i bezpiecznych materiałów na podłogi. Mają zazwyczaj rektyfikowane krawędzie, co pozwala na użycie małej ilości spoiwa i w przypadku wielkoformatowych płytek umożliwia tworzenie gładkich, jednolitych powierzchni. Bezpieczne użytkowanie gwarantują także specjalne nacięcia w płytkach gresowych, które doskonale sprawdzają się jako stopnice przy wykonywaniu schodów. Płytki z gresu są też wygodne w montażu i łatwe do przycinania. Odporne na uszkodzenia są chętnie wybierane wszędzie tam, gdzie potrzeba trwałych i wytrzymałych powierzchni ściennych czy podłogowych.

Blog